Статті

26.02.2016статті

Ведення торгівлі через Інтернет: що нового?

Наша компанія вже присвячувала статтю розгляду питання юридичних тонкощів ведення торгівлі через Інтернет-магазини, але сьогодні ми хочемо повернутися до цієї теми, враховуючи, що нарешті був прийнятий Закон України «Про електронну комерцію», який враховує особливості такої діяльності.

17.02.2016статті

Визначення місця проживання дитини через суд

Наша компанія продовжує цикл статей, які стосуються визначення місця проживання дитини у разі наявності спору між матір’ю та батьком дитини. У попередній статті ми розглянули загальні положення, які стосуються можливості вирішення такого спору. Сьогодні ж ми зупинимось саме на визначенні місця проживання дитини через суд, розглянемо положення, на які потрібно звернути увагу, звертаючись до суду. Нагадуємо, що перевагою визначення місця проживання дитини таким чином, як і у випадку визначення місця проживання дитини органом опіки і піклування, є те, що у разі, якщо один із батьків самовільно змінить відповідне місце проживання дитини, простіше кажучи, забере її, Ви матиме «залізні» підстави для відібрання дитини і повернення її додому.

27.11.2015статті

Як звільнитись директору ТОВ за власним бажанням?

Якщо Ви директор Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) і прийняли рішення про те, що Ви хочете звільнитись за власним бажанням, а власники ТОВ всіляко перешкоджають у цьому, то Вам дійсно необхідно набратися терпіння, тому що питання Вашого звільнення непросте і потребуватиме чимало часу. Спробуємо розібратись, як це все-таки втілити у життя.

23.11.2015статті

Зміни у сфері правил дорожнього руху: що нового?

Дана стаття буде присвячена основним нововведенням, які мають місце у сфері дорожнього руху. Слід відзначити, що більшість із них стосується порушення правил дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі, про які мова буде йти далі.

13.10.2015статті

Повернення грошей за товар належної якості: чи все так просто як здається?

Напевно, кожен із нас потрапляв у ситуацію, коли придбавався товар, який нам здавався таким, що відповідає всім нашим вимогам, а потім після того, як пройшло декілька днів, ми розуміли, що не такий вже він і підходящий і це не зовсім те, що хотілось. Що ж робити споживачу у таких випадках: товар якісний, але Ви не може використовувати його за призначенням? «Відповідь очевидна, - скажете Ви, - є 14 днів, повертайте товар і отримуйте назад гроші». Але чи насправді все так просто? З цим у даній статті ми і будемо намагатись розібратись.

08.10.2015статті

Стягнення аліментів на дитину з іноземця, який проживає за кордоном: таке можливо?

Сьогодні ні у кого вже не викликає подив одруження з іноземцем. Добре, якщо сімейне життя складається щасливо. Але, на жаль, не всі історії мають щасливе продовження. І, як наслідок, переважно для жінок це породжує проблеми, пов’язані з утриманням дітей після розлучення. Тому багато з них задумуються над питанням: чи можливо стягнути аліменти з батька дитини, якщо він проживає за кордоном? Переважна більшість відразу ж розчаровуються і опускають руки, бо вважають, що це неможливо. Проте, така позиція є помилковою. Стягнути аліменти на дитину з іноземця, який проживає за кордоном, можна. Так, це не просто і це займає багато часу. Але стягнення аліментів не завжди є легким і швидким, якщо йдеться про громадянина України, а тому потрібно захищати свої права та права своєї дитини. Власне у цій статті ми розглянемо можливі шляхи стягнення аліментів з іноземця, який проживає за кордоном.

18.09.2015статті

Як себе захистити у разі порушення виконання робіт або надання послуг? Частина 2: роботи та послуги з недоліками, пошкодження переданої речі.

Наша компанія продовжує цикл статей, які стосуються захисту прав споживачів, у разі порушення договору про виконання робіт або надання послуг.
У попередній статті ми розглянули права споживача, які пов’язані із невиконанням або порушенням строків виконання договору, а також ті, які пов’язані з можливими додатковими витратами споживача у майбутньому або можуть не задовольнити його потреби.
Сьогодні ж ми зупинимось на правах, які пов’язані із: виявленням недоліків, у тому числі істотних, у виконаній роботі (наданій послузі), а також втратою, псуванням чи пошкодженням речі, прийнятої від споживача для виконання роботи, надання послуги. Розглянемо все по порядку.

11.09.2015статті

Як себе захистити у разі порушення договору про виконання робіт або надання послуг? Частина 1: прострочення та невиконання договору, відшкодування додаткових витрат.

Напевно, кожен із нас замовляв виконання робіт або надання послуг – починаючи від послуг перукаря, ресторанних послуг, закінчуючи ремонтом, будівництвом тощо. Мало хто навіть здогадувався, що таке замовлення виготовлення і/або встановлення вікон, дверей, меблів, хімчистка одягу тощо є нічим іншим як укладенням відповідних договорів. На жаль, порушення умов таких договорів на практиці неодноразово мають місце, що підтверджується і обсягом справ даної категорії, які розглядаються у судах. У зв’язку з цим виникає логічне питання: як себе захистити як споживача, якщо будуть наявні відповідні порушення зі сторони контрагента? Відповіді на це питання і буде присвячена дана стаття.

04.09.2015статті

Аліменти на одного із подружжя: таке можливо?

Сьогодні слово «аліменти», як правило, асоціюється виключно з утриманням дітей. Однак таке уявлення є стереотипним і не відповідає у повній мірі чинному законодавству. Насправді, законодавство передбачає і випадки, коли один із подружжя має право на утримання зі сторони іншого із подружжя. Такою особою може бути як чоловік, так і дружина.

25.08.2015статті

Як стягнути аліменти на дитину з особи, яка офіційно не працює?

На практиці у осіб, які мають право на аліменти, виникає питання, як стягнути відповідні кошти з платника, який офіційно не працевлаштований, але отримує дохід. Більшість людей така ситуація розчаровує, оскільки, на їх думку, отримати кошти – це за межами реальності. Однак така позиція є хибною.